Poradnik

Czym są drukarki termotransferowe? - Ganeo.pl

Czym są drukarki termotransferowe?

Drukarka termotransformowa, to urządzenie które umożliwia uzyskanie druku z zastosowaniem do tego celu specjalnej folii termotransferowej, zastosowanie znajdują wszędzie tam gdzie niezbędne jest uzyskanie druku wraz z taśmą barwiącą. 

Drukarka termotransferowa idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest drukowanie pewnego rodzaju informacji (chociażby w aspekcie daty przydatności danego produktu do spożycia, numeru jego partii ewentualnie listy składników a nawet kraju pochodzenia). Warto tutaj wspomnieć również o grafikach takich jak kody kreskowe czy loga, jakie w aspekcie przemysłowym wykorzystujemy niejednokrotnie do oznaczenia czy identyfikowania produktu. 

Co przemawia na korzyść drukarek termotransferowych?

Najważniejsze zalety drukarki termotransferowej, to między innymi :

-Bardzo wysoka jakość wydruku uzyskanego w rozdzielczości 300 dpi.

-Duża prędkość samego wydruku utrzymująca się od 30mm/s nawet do 150 mm/s

-Możliwość drukowania kodów kreskowych jednocześnie dwuwymiarowych 2D

-Swobodne drukowanie dowolnych grafik monochromatycznych

-Prosty oraz znacznie szybszy wydruk oznaczeń które są stworzone w indywidualny i adekwatny dla nas sposób

-Cicha praca takiego urządzenia i nieskomplikowana jego obsługa 

-Uzyskanie druku kontrastowego jednocześnie takiego który jest w prawidłowy sposób odwzorowany

-Wysoka odporność samego druku na mechaniczne czy też chemiczne czynniki

Zatem gdzie zastosowanie znajdzie taki typ drukarki?

Drukarka termotransferowa znajdzie wykorzystanie wszędzie tam, gdzie należy uzyskać adekwatny efekt wydruku o odpowiednich do tego właściwościach, etykiet jakie możemy bezpośrednio nakleić na produkt, oznaczyć go w najbardziej adekwatny sposób. Mówimy o urządzeniach specyficznych spełniających jednak jasno określone oczekiwania w kontekście ich eksploatacji, jednocześnie umożliwiające nam uzyskanie najbardziej oczekiwanego rezultatu. 

Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji